facebook

WARSZTAT USTAWIEŃ RODZINNYCH METODĄ B. HELLINGERA 

10/11 stycznia 2015

prowadzi: Anna Grenik

 

Napięcia emocjonalne, konflikty, trudności w życiu codziennym mają często swoje źródło w systemie rodzinnym. Wiele wzorców kształtujących zachowanie i osobowość przenoszonych jest nieświadomie z pokolenia na pokolenie. Warsztaty są okazją do rozpoznania i uwolnienia się od tych wzorców oraz do przyjrzenia się sobie w kontekście własnej rodziny. Są metodą umożliwiającą lepsze poznanie i zrozumienie samego siebie.  

Warsztat ustawień rodzinnych to warsztat głębszej pracy nad sobą. Praca ustawieniowa ukazuje dynamikę rodziny, związków i relacji. Pomaga dotrzeć do źródła trudności, blokad i konfliktów. Pomaga zrozumieć sytuację rodzinną i prawa działające w rodzinie. Na warsztacie pracujemy z wybranym przez siebie tematem. Praca odbywa się na głębszym poziomie odczuwania dzięki czemu w stosunkowo szybkim czasie dociera się do rzeczywistego źródła trudności. 

 

Warsztat  poprowadzi  Anna Grenik, absolwentka mistrzowskiego szkolenia dla terapeutów z zakresie ustawień systemowych prowadzonego przez samego Berta Hellingera, trener rozwoju osobistego, praktyk i mistrz NLP, absolwentka Podyplomowej Szkoły Kontaktów Interpersonalnych, Studium Socjoterapii, absolwentka szkoły trenerów, wyższej dwuletniej szkoły kształcącej w zakresie pracy z oddechem - Breathconnection w Australii, absolwentka Instytutu Świadomego Życia, certyfikowana terapeutka Instytutu Stanów Szczytowych (Peak States of Consciousness). Szkoliła się w ośrodku IAP w Nowej Zelandii, a także u trenerów ze Szwajcarii, Niemiec, Kanady. Prowadzi warsztaty z zakresu budowania potencjału osobistego oraz terapię indywidualną i grupową.

Bert Hellinger - to niemiecki psychoterapeuta który na początku swojej drogi,  będąc misjonarzem w RPA, zetknął się z rdzenną ludnością, od której nauczył się ogromnego szacunku do przodków i systemu rodzinnego. W trakcie wielu lat nauki i poznawania różnych metod terapeutycznych zauważył, że na osobę oddziałuje nie tylko to, czego doświadcza bezpośrednio w swojej rodzinie pochodzenia. Zauważył, że istnieją przekazy, które działają "w ukryciu", które powstały o wiele wcześniej, we wcześniejszych pokoleniach i w niezmienionej formie wpływają na dalsze pokolenia. W trakcie ustawień dociera się do tych miejsc, w których wydarzyło się coś trudnego, co spowodowało że powstał dany schemat czy skrypt. Metoda ustawień rodzinnych nadaje się do pracy nad tematami osobistymi, rodziną, ale również pozwala zrozumieć procesy wydarzające się w innych grupach osób - wszędzie tam, gdzie ludzi łączy jakiś wspólny "mit".

Więcej informacji o metodzie znajdziesz na stronie internetowej: www.hellingerpolska.pl

 

Miejsce: Szczecin, ul. Jelenia 6

Termin: 10/11 stycznia 2015

Inwestycja: 400 zł

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest wcześniejsza rezerwacja miejsca i przedpłata 100 zł. 

W zależności od ilości zgłoszeń warsztaty trwają 1 dzień (sobota) lub 2 dni (sobota i niedziela).

 

Rezerwacja:

W dniach 28 grudnia - 5 stycznia proszę o zapisy mailowe:

kontakt@pracowniatransformacja.pl

Od 6 stycznia zapisy rownież telefoniczne: tel. 510 168 156

 

Proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na konto:

Pracownia Psychologiczna Transformacja

Ul. Jelenia 6

70-791 Szczecin

Nr konta 50 1020 5558 1111 1877 2890 0008

Tytuł: ustawienia rodzinne styczeń